نشست مشترک ریاست سازمان بسیج هنرمندان با فرمانده سپاه اردبیل
اردبیل میزبان کنگره تخصصی شهدای تئاتر کشور

 
1393/06/30

به گزارش لاله فام ، دکتر حسین قنادیان در نشست مشترک با فرمانده سپاه اردبیل اظهار کرد: تاکنون 2 هزار شهید هنرمند در کشور شناسایی شده است که بر اساس محوریت هنرنمایی آنها در هشت رشته هنری تلاش می‌کنیم تا کنگره تخصصی را در کشور برگزار کنیم.

وی افزود: آذر ماه امسال کنگره تئاتر در اردبیل رشته تجسمی در تبریز، خوشنویسی در قزوین، موسیقی در بوشهر، فیلم کوتاه در تهران، عکاسی در یزد و شعر و ادبیات در استان فارس برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با یادآوری اینکه در رشته تئاتر 438 شهید والامقام دوران دفاع مقدس شناسایی شده است، گفت: استان اردبیل میزبان 15 شهید هنرمند در رشته تئاتر است.

دکتر قنادیان با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره‌های برای شهدای والامقام تصریح کرد: یادواره‌ها نوعی برانگیختگی در جامعه برای مخاطبان و پیام ارزشی در جامعه تولید می‌کنند و زمینه‌ای را فراهم می‌آورند تا آثار تولیدی شایسته و مطلوب به گروه‌های مختلف جامعه انتقال داده شود.

دبیر شورای عالی ستاد کنگره شهدای هنرمند افزود: رابطه نزدیکی بین دین، ارزش‌های اسلامی و هنر و هنرمند وجود دارد و ما سعی کردیم در قالب سازمان بسیج هنرمندان هم در جمع‌آوری آثار و هم تولید و تکثیر آثار ارزشمند همتی واقعی داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با اشاره به پروسه برگزاری کنگره برگزاری شهدای هنرمند کشور ادامه داد: با شناسایی هنرمندان اقدام به جمع‌آوری مستندات در این زمینه کردیم تا با این اقدام مناسب زمینه برای برگزاری این کنگره به شکل شایسته برگزار شود.

دکتر قنادیان بیان کرد: از بین استان‌ها استان اردبیل به دلیل داشتن شهدای هنرمند متعدد در رشته تئاتر به عنوان میزبان کنگره تخصصی شهدای تئاتر کشور انتخاب شد که امیدواریم در آذر ماه بتوانیم این رویداد معنوی و ارزشی را در این استان شاهد باشیم. اردبیل میزبان 200 نفر از خانواده‌های شهدای هنرمند تئاتر کشور است که 50 نفر از برجستگان این رشته نیز به این کنگره دعوت شده‌اند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور یادآور شد: برنامه این کنگره بیشتر محوریت هنری و نمایشی و کار ترکیبی دارد که در کنار نمایش آثار برتر سعی خواهد شد کلیپ نماهنگ و فیلمی که در این زمینه تهیه شده است به نمایش گذاشته شده و بیانیه‌ای نیز قرائت شود و در کنار آن رونمایی از آثار و تولیدات هنری و تجلیل از خانواده‌های شهدای هنری را شاهد خواهیم بود.

دکتر قنادیان ادامه داد: استان اردبیل به دلیل داشتن ظرفیت قوی در حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی در برگزاری این رویداد انتخاب شده چراکه فرهنگ عاشورایی و شعرای آیینی که در این استان افتخار این کشور هستند همواره بر توان بالای هنری استان اردبیل گواهی روشن است.

وی با ابراز خرسندی از فعالیت بسیج هنرمندان استان اردبیل به ویژه حضور همواره مؤثر در رسانه‌های مختلف و فضای مجازی گفت: رسالت ما این است تا از طریق رسانه‌ها و توان بالای آنها بتوانیم کارهای خودمان را به مردم بیشتر عرضه کنیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور در پایان سخنان خود بیان کرد: این حضور به حدی قوی است که در اغلب ایام هفته شاهد انتشار اخبار بسیج هنرمندان استان از طریق رسانه‌ها هستیم که جا دارد از ریاست سازمان بسیج هنرمندان این استان قدردانی کنیم.

 

 

لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *
آخرین خبرها
اشتراک در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:  

شماره موبایل:  

آدرس ایمیل شما: