همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و با حضور خانواده شهداء و هنرمندان:
نخستین یادواره شهدای هنرمند در ارومیه برگزار شد

 
1393/01/30

در این یادواره که در محل تالار وحدت ارومیه برگزار شد، دکترحسین قنادیان رئیس سازمان بسیج نرمندان کشور و سردار عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی به سخنرانی پرداختند.
اجرای نمایش، شعرخوانی، تجلیل از خانواده های شهدا و نیز برگزاری نمایشگاه از آثار شهدای هنرمند از دیگر برنامه های این یادواره بود.
با شناسایی 2100 شهید هنرمند در کشور و 35 شهید هنرمند در استان، اولین یادواره شهدای هنرمند برای اولین بار در کشور در آذربایجان غربی برگزار شد.
سردارعابدین خرم در اولین یادواره شهدای هنرمند که در محل تالار وحدت ارومیه برگزار شد، با گرامی داشت سالروز شهادت شهید آوینی و یاد 12 هزار آلاله به خون خفته آذربایجان غربی، اظهار کرد: شهید آوینی در طول دوران حیات با برکت خود همه ما را متحیر کرد و هنگام شهادتشان تشنه بودیم و سیراب نشده بودیم.
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در مورد شهید سنگی که از کاتبان قرآن بود فرمود شهید سنگی شهید بارز هنرمندان است، ادامه داد: شهیدان هنرمند و هنرمندان شهید آثارشان جاودانه بوده و با شهادتشان این اندیشه را جاودانه تر کرد.
سردار خرم با بیان اینکه آثار و وصایای شهدای هنرمند پیام های ماندگار جامعه هستند، اذعان داشت: هنر حماسه است و پیام عمومی و جهانی دارد و امیدواریم هنرمندان از رهبر هنرمند خود الگو گیری کنند

لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *
آخرین خبرها
اشتراک در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:  

شماره موبایل:  

آدرس ایمیل شما: