وزیر اطلاعات تاکید کرد:
پیروی از راه شهیدان هنرمند برای تعالی هنر متعهد

 
1394/11/05

آئین اختتامیه کنگره ملی دو هزار شهید هنرمند یکی از از مهم ترین ویژگی هایش حضور گسترده مقامات لشگری و کشور و سرداران و وزیران اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هنرمندان و خانواده معزز شهدا بود.

به گزارش روابط عمومی کنگره ملی دو هزار شهید هنرمند، در حاشیه این مراسم حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، در گفتگویی با بیان اینکه شهدای هنرمند و هنرمندان شهید در واقع از پیشتازان وادی شهادت هستند گفت: ویژگی برجسته شهدای هنرمند پیشتازی در عرصه شهادت بود.

وی افزود: شهدای هنرمند در عرصه شهادت پیشتاز و مقدم بودند و علاوه بر روحیه شهادت طلبی، عشق شهیدان دیگر را در قالب های هنری به نمایش ثبت و روایت و تصویر کردند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه برجستگی و وجه تمایز شهدای هنرمند  اشاره کرد و تصریح کرد: شهدای هنرمند، نه تنها هنر خود را در اختیار اسلام قرار دادند و باید گفت عاشقانه پای در این عرصه نهاده اند و هم جان و هنرشان را به پیشگاه خدا تقدیم داشته اند.

وی با اشاره خاطرنشان ساخت:  شهیدان انقلاب و دفاع مقدس ، به خصوص شهدای هنرمند عاشق و مخلص بودند و در مقام انجام وظیفه شرعی و وظیفه انقلابی از خودگذشتگی و ایثار داشته اند و به وظیفه خود عمل کردند.

وزیر اطلاعات ویژگی برجسته شهدای هنرمند را پیشتازی در عرصه شهادت دانست و اظهار کرد: شهدای هنرمند در واقع هم خودشان در عرصه شهادت پیشتاز بودند و هم اینکه عشق سایر شهیدان را نیز با هنرخودشان به نمایش می گذاشتند.

وی در پایان ضمن تاکید بر پیروی از راه شهیدان هنرمند برای تعالی هنر متعهد بیان کرد: ما در مسئولیت هایمان باید آرامشی را برای هنرمندان کشورمان به ارمغان بیاوریم تا آن‌ها بتوانند در فضایی خلاقانه در عرصه هنر بدرخشند.

 

لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *
آخرین خبرها
اشتراک در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:  

شماره موبایل:  

آدرس ایمیل شما: