جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
بزرگ ترین میراث شهدای هنرمند انتقال پیام شهیدان به نسل های امروز است

 
1394/11/05

آئین اختتامیه کنگره ملی دو هزار شهید هنرمند یکی از از مهم ترین ویژگی هایش حضور گسترده مقامات لشگری و کشور و سرداران و وزیران اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هنرمندان و خانواده معزز شهدا بود.

دکترجنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه نسل جدید بویژه جوانان و نوجونان دوران پرافتخار دفاع مقدس و روزهای جنگ را ندیده اند و ممکن است تصور روشن و دقیقی از آن دوران نداشته باشند از این رو، برگزاری کنگره شهدای هنرمند و یادمان شهدای هنرمند و معرفی آثار ارزشمندشان می‌تواند الگو و اسوه صحیحی برای جوانان و نوجوانان باشد.

وی افزود: مهمترین دستاورد و میراث شهدای هنرمند این است که توانستند پیام رزمندگان را و روح و جوهره دوران دفاع مقدس را با هنرشان به دیگران منتقل کنند و به طور هنرمندانه پیام آور خون همرزمانشان باشند و خودشان هم در این راه به لقاالله بپیوندند.

به گفته وی، هنر شهیدان هنرمندان از دو جهت ارزش دارد اول اینکه کنار سایر شهیدان بودند و دیگر اینکه با انجام آثار ماندنی رسالت زینبی شان را فراموش نکردند و کوشیدند در متن صحنه پیام آور رزمندگان و شهدا باشند و در این راه تا پای شهدات پیش رفته اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  اظهار داشت: کمترین وظیفه ما تجلیل از هنرمندان شهیدی است که امروز آثارشان ماندگار و جاودانه است و هرچه بتوانیم این ها را در جامعه خودمان توسعه دهیم به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت کمک کرده‌ایم.

دکترجنتی ادامه داد: همه هنرمندانی که دلشان در گرو انقلاب است و قلب شان برای این سرزمین می تپد همین راه شهدای هنرمند را ادامه می دهند. همه ابزاری که دست هنرمندان امروز قرار دارد شاه‌راهی برای زنده نگه داشتن آثار ماندگار شهدا و انتقال آن به نسل امروز که درکی از جنگ ندارند، است.

 

لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *
آخرین خبرها
اشتراک در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:  

شماره موبایل:  

آدرس ایمیل شما: