عصر فردا پنجشنبه 1 بهمن در تالار اندیشه
آئین اختتامیه و اجلاسیه پایانی کنگره ملی 2000 شهید هنرمند برگزار می شود

 
1394/10/30

آئین اختتامیه و اجلاسیه پایانی کنگره ملی 2000 شهید هنرمند فردا پنجشنبه 1 بهمن در تالار اندیشه برگزار می شود. این کنگره با یادمان 2063 شهید هنرمند و با تجلیل از بیش از 70 شهید با حضور خانواده هایشان به کار خود پایان می دهد.

به گزارش روابط عمومی کنگره ملی 2000 شهید هنرمند؛ این مراسم با ساختاری متفاوت و طراحی ویژه از ساعت 30/18 با حضور شخصیت ها و مقامات لشکری و کشوری، خانواده معزز شهدای هنرمند، هنرمندان رشته های مختلف هنری و اصحاب رسانه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

بر پایه این خبر؛ تجلیل از برگزیدگان پنج رشته هنری شامل: هنرهای تجسمی، موسیقی، فیلم و سینما، تئاتر و شعر و ادبیات، پاسداشت و قدرانی از خانواده های شهیدان هنرمند با اهدای لوح و تندیس یادمان کنگره، اجرای قطعه های نمایشی، پخش وله های تصویری و کلیپ مرتبط با بخش های "ترنم پرواز"، "مشق شیدایی"، "ملکوتیان صحنه"، "نغمه های عاشقی"، "جاودانه های نور و تصویر"، قدردانی از هنرمندان فعال معاصر و سخنرانی از جمله های برنامه های این مراسم است.

   کنگره ملی 2000 شهید هنرمند به منظور تجدید میثاق و بیعت با آرمان شهدای عرصه هنر و ادبیات و پاسداشت و یادمان شهیدان این عرصه و معرفی الگوهای آیده آل و کارآمد برای جامعه امروز و نسل های نوجوان و جوان و تعالی هنر انقلاب اسلامی  و ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی هنر راستین و متعهد در کشور توسط سازمان بسیج مستضعفین و سازمان بسیج هنرمندان طراحی شده است.

 شناسایی، مستندسازی، تکریم و بزرگداشت، الگوسازی، تولیدات و ایجاد ارزش افزوده به مستندات و آثار شهداست، تبیین و ترویج فرهنگ، ایثار و شهادت در جامعه فرهنگ و هنر، تکریم و تجلیل شهدای هنرمند و معرفی الگوهای شهید،  گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هنرمند و مرور زندگی این شهدای گرانقدر و درس گرفتن از دیدگاهها و پایداری آنها، معرفی هنرمندان شاخص انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تقویت پیوند و همگرایی هنرمندان جامعه با خانواده شهدا و اهداف والای شهیدان، ترویج فرهنگ ایثار  و شهادت و معرفی الگوهای شهید هنرمند به جامعه هنری، بهره گیری از ظرفیتهای گسترده و فزاینده در مسیر حفظ ارزش های دفاع مقدس، تجلیل از فرهنگ صبر و استقامت با نگاه به اهمیت تکریم خانواده شهیدان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه هنری و هنرمندان از اهداف این کنگره ملی تعریف شده است.

یادآور می شود از 23 دی ماه پنج کنگره تخصصی با مشارکت مرکز بسیج سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، خانه هنرمندان ایران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان بسیج هنرمندان برگزار گردید.

 

لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *
آخرین خبرها
اشتراک در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:  

شماره موبایل:  

آدرس ایمیل شما: