یادداشت:
در ازدحام روزمرگی ها فراموششان نکنیم

محمد خزاعی

شهدای هنرمند بر گردن ما حق دارند. حق نداریم راحت از کنارشان و پیام شان بگذریم. نکند نسبت به هنر انقلاب غافل شویم. نکند به هنر شهدای هنرمند و روح و محتوای پیام شان خیانت کنیم. ما مدیون شهدای هنرمند و شهیدان این مرز و بوم هستیم. مشغله های دنیایی، پست و مقام ها، رقابت های جشنواره ای و کورس گذاری های جامعه ما را از آن ها غافل نکند.

 


وزیر اطلاعات تاکید کرد:
پیروی از راه شهیدان هنرمند برای تعالی هنر متعهد

آئین اختتامیه کنگره ملی دو هزار شهید هنرمند یکی از از مهم ترین ویژگی هایش حضور گسترده مقامات لشگری و کشور و سرداران و وزیران اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هنرمندان و خانواده معزز شهدا بود.

 


جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
بزرگ ترین میراث شهدای هنرمند انتقال پیام شهیدان به نسل های امروز است

آئین اختتامیه کنگره ملی دو هزار شهید هنرمند یکی از از مهم ترین ویژگی هایش حضور گسترده مقامات لشگری و کشور و سرداران و وزیران اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هنرمندان و خانواده معزز شهدا بود.

 کنگره ملی 2000 شهید هنرمند؛ کارکردها و دستاوردها

فضای فرهنگی و شرایط امروز محافل هنری به اعتقاد بسیاری بیش از هر زمان دیگری نیازمند یادمان شهدا و آرمان های هنرمندان شهید است. دغدغه حوزه فرهنگ و چالش های مبتلابه این حوزه در تمامی سال های اخیر همواره دغدغه مشترک همه دلسوزان نظام و مسئولان بصیر نهادهای ارزشی و فرهنگی کشور بوده است بویژه اینکه همواره هجمه های فرهنگی و اخلاقی دشمنان انقلاب اسلامی به شیوه های گوناگون هستیم.

 


گزارشی از آئین اختتامیه و اجلاسیه پایانی کنگره ملی دو هزار شهید هنرمند
میثاق با شهیدان عرصه هنر

 آیین اختتامیه و اجلاسیه پایانی کنگره ملی دو هزار شهید هنرمند شب گذشته(۱ بهمن) با حضور مقامات لشگری و کشور- شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی هنرمندان رشته‌های مختلف- خانواده‌های معزز شهدا و اصحاب رسانه در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد.رسالت ما در قبال شهدای هنرمند

سمیرا مشهدی زاده

یکی از برکات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شکوفایی و رشد استعدادهای معنوی واخلاقی جامعه به ویژه نسل جوان آن دوران بود. دستاورد این تلاش بزرگ، نمایان شدن جلوه هایی از فرهنگ ایثار وشهادت است که می تواند ضامن عزت، اقتدار، معنویت واخلاق جامعه باشد، این فرهنگ یکی از راههایی است که سلامت ومعنویت جامعه به ویژه نسل جوان را تضمین خواهد کرد.

 بزرگداشت ۸۸۲ شهید هنرهای تجسمی/ سخنرانی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام/ تجلیل از 9 شهید

در مراسم بزرگداشت ۸۸۲ شهید هنرهای تجسمی با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از خانواده های ۹ شهید هنرهای تجسمی تجلیل شد.

 کنگره شهدای هنرمند، کارکردها و دستاوردها در گفت و گو با کارشناسان

در گفت و گو با مینو اصلانی، امیرحسین شفیعی و محمود فرهنگ به کارکردها و دستاوردهای کنگره ملی 2000 شهید هنرمند پرداخته شد.

 


عصر فردا پنجشنبه 1 بهمن در تالار اندیشه
آئین اختتامیه و اجلاسیه پایانی کنگره ملی 2000 شهید هنرمند برگزار می شود

آئین اختتامیه و اجلاسیه پایانی کنگره ملی 2000 شهید هنرمند فردا پنجشنبه 1 بهمن در تالار اندیشه برگزار می شود. این کنگره با یادمان 2063 شهید هنرمند و با تجلیل از بیش از 70 شهید با حضور خانواده هایشان به کار خود پایان می دهد.

 


عبدالحمید قدیریان، هنرمند نقاش و طراح:
باید پیرامون نگاه‌های معرفتی شهدا تبادل نظر و بحث كنیم

یك هنرمند نقاش معتقد است كه شهادت برای هنرمند یك هدف نیست، شهادت در واقع تبعه حركت در مسیر الهی است.

 


.: مشاهده لیست کامل اخبار کنگره
نشست مشترک ریاست سازمان بسیج هنرمندان با فرمانده سپاه اردبیل
اردبیل میزبان کنگره تخصصی شهدای تئاتر کشور

به گزارش لاله فام ، دکتر حسین قنادیان در نشست مشترک با فرمانده سپاه اردبیل اظهار کرد: تاکنون 2 هزار شهید هنرمند در کشور شناسایی شده است که بر اساس محوریت هنرنمایی آنها در هشت رشته هنری تلاش می‌کنیم تا کنگره تخصصی را در کشور برگزار کنیم.


کم بصیرتی و حمایت مستکبران، عوامل رشد گروه های معاند در منطقه
برگزاری کنگره 96 هنرمند استان یزد

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در یادواره ۹۶ شهید هنرمند استان یزد گفت: امروز کم بصیرتی جهان اسلام و برخی مسلمانان و حمایت مستکبران، موجب رشد برخی گروه های معاند در منطقه شده اند.


اولین یادواره شهدای هنرمند استان گلستان برگزار گردید
همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان

اولین یاواره شهدای هنرمند استان گلستان همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی ، روز هنرانقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان با حضور علمای بزرگوار، خانواده های معظم شهدای هنرمند استان و مسئولین محترم استان و جمعی از هنرمندان استانی و شهرستانی در مجتمع فرهنگی هنری شهید بهشتی برگزار گردید.


آصف زامیران:کنگره شهدای هنرمند با هدف معرفی شهدای هنرمند و الگودهی به قشر هنرمندان برگزار گردید
نخستین کنگره شهدای هنرمند استان هرمزگان برگزار گردید

مسئول سازمان بسیج هنرمندان هرمزگان : برگزاری کنگره شهدای هنرمند این استان با حضور حجت الاسلام محمد باقر نادم ، جواد جمیری معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج هنرمندان کشور ، مسئولین استانی و هنرمندان بسیجی و همچنین خانواده های معظم شهداء هنرمند  در  تالار شهید آوینی در شهر بندر عباس برگزار گردید.


همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و با حضور خانواده شهداء و هنرمندان:
نخستین یادواره شهدای هنرمند در ارومیه برگزار شد

اولین یادواره شهدای هنرمند در ارومیه برگزار شد
همزمان با سالروز شهادت شهید آوینی اولین یادواره شهدای هنرمند در ارومیه با حضور خانواده شهدا در محل تالار وحدت ارومیه برگزار شد.


توسط سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه:
کنگره سراسری شهدای هنرمند در كرمانشاه برگزار گرديد

لاله فام- يادواره شهداي هنرمند استان کرمانشاه توسط سازمان بسیج هنرمندان برگزار گرديد.


توسط سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان
کنگره بزرگداشت شهداي هنرمند استان زنجان برگزار شد

لاله فام- با حضور خانواده‌هاي شهدا، کنگره بزرگداشت شهداي هنرمند استان زنجان برگزار شد.

 


سردار نقدی در جشنواره نغمه های پایداری:
هنرمندان اصیل با تولید آثار فاخر توانسته‌اند موجبات همدلی و وحدت میان اقوام مختلف شوند

لاله فام- نخستین جشنواره موسیقی نواحی (حماسی، انقلابی و دفاع مقدسی) با عنوان  "نغمه های پایداری" با هدف تجلیل از 10 هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی کشوردر روستای مرزی تمبر آق قزه قزلو در شهرستان کلاله از توابع استان گلستان برگزار شد.اولین یادواره شهدای هنرمند استان قزوین برگزار شد

اولین یادواره شهدای هنرمند استان قزوین با استقبال بی نظیر و بسیار با شکوه با حضور بیش از 700 نفر از خانواده معظم شهدا و هنرمندان و همشهریان خوب قزوینی و با حضور کلیه مسئولین استان و نمایندگان مجلس برگزار شد.


.: مشاهده لیست کامل اخبار استان ها

جانشین فرهنگی ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با تسنیم:
جبهه هنرمندان انقلابی برای مقابله با تهاجم فرهنگی تشکیل شود

جانشین معاونت فرهنگی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه همه هنرمندان انقلابی باید در یک مجموعه در کنار هم باشند، گفت: این هنرمندان باید در یک مجموعه به صورت جبهه‌ای عمل کنند تا در مقابل تهاجم فرهنگی موفق شویم.


محبوبه معراجی پور:
روايت نويسنده «عباس دست‌طلا» از ديدار و امضاي روز گذشته رهبر معظم انقلاب بر كتاب

نویسنده كتاب «عباس دست‌طلا» گفت: من باورم نمیشد كه ایشان گفتند: بله كتاب خیلی خوبی بود. خوشحالی من یك طرف و خجالت از اینكه من چقدر كم كار هستم یك طرف ماجرا قرار گرفت. باورتان نمی‌شود كه با چه حالت مهربان و دلسوزانه و قشنگی نگاه كردند.


گفت وگو با بهروز افخمی؛
جامعه روشنفکری ایرانی از «ابتدا تا انتها» ایدئولوژیک است

مهم‌ترین چیز درباره کسی که خود را داستان‌گو می‌داند و می‌خواهد به این وظیفه متعهد بماند، این است که مبهم بماند. اگر شما بدانید من یک حزب اللهی متعصب هستم، اصلاً داستان بعدی من را گوش نمی‌کنید.


امام جمعه اردبیل:
افسران قرارگاه‌های فرهنگی، هنرمندان هستند

امام جمعه اردبیل گفت: افسران بزرگ قرارگاه‌های فرهنگی ما امروز در مقابله با نظام استکباری همان هنرمندانی هستند که با تولید آثار فاخر به تقویت این جبهه کمک می‌کنند.